Επίσκεψη σε Έκθεση Φωτογραφίας του Ιστορικού Μουσείου

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Λογοτεχνίας της Β΄ Γυμνασίου, σε συνδυασμό με τη διδασκαλία αποσπασμάτων από «Το ημερολόγιο της Άννας Φρανκ», μαθητές και μαθήτριες του Β1 και Β5 επισκέφτηκαν στο Ιστορικό Μουσείο Αλεξανδρούπολης   την έκθεση φωτογραφίας με τίτλο «Τα κρυμμένα παιδιά της Κατοχής», το υλικό της οποίας προέρχεται από τις συλλογές του Εβραϊκού Μουσείου Ελλάδας. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης οι μαθητές/τριες πραγματοποίησαν δραστηριότητες με τις υπεύθυνες καθηγήτριες κ. Κουκίου Ζαφειρία και κ. Κιτσάτη Μαρία.