Αφιέρωμα στην επέτειο του Πολυτεχνείου

Μέσα σε κλίμα συγκίνησης το σχολείο μας γιόρτασε την 48η επέτειο από τα γεγονότα του Πολυτεχνείου. Μια γιορτή διαφορετική από τις άλλες. Μια γιορτή που εκπέμπει το διαχρονικό μήνυμα προς τους νέους να αγωνίζονται για τα ιδανικά τους και για ένα καλύτερο αύριο. Τη γιορτή συντόνισαν από την αρχή έως το τέλος οι μαθητές του δεκαπενταμελούς συμβουλίου του σχολείου μας, οι οποίοι δημιούργησαν τα δικά τους πανό με συνθήματα, παρουσίασαν μουσικά βιντεάκια αφιερωμένα στο Πολυτεχνείο και πρόβαλαν το βραβευμένο βίντεο με πρωταγωνιστές τους μαθητές του Ειδικού σχολείου Αλεξανδρούπολης, στο οποίο οι μαθητές, αφού ξεπέρασαν τις δυσκολίες τους, κατάφεραν να μας θυμίσουν τις αξίες για τις οποίες αγωνίστηκαν οι φοιτητές του ’73. Ευχαριστούμε το δεκαπενταμελές συμβούλιο που ανταποκρίθηκε και υλοποίησε με απόλυτη επιτυχία αυτή τη γιορτή.

Υπεύθυνοι καθηγητές
Καραγεωργίου Αθανάσιος