Gadgets powered by Google

Αγώνες Σκακιού (30-31/03/13)
*
Το σκάκι είναι ταυτόχρονα άθλημα, τέχνη, επιστήμη, αλλά και ψυχαγωγία ,που εξασκεί το πνεύμα και κάνει το άτομο να σκέφτεται κάθε του κίνηση.

Στην Αλεξανδρούπολη στις 30 και 31/3/2013 πραγματοποιήθηκαν οι Περιφερειακοί Αγώνες Ανατ. Μακεδονίας - Θράκης του 25ου Πανελλήνιου Σχολικού Ατομικού Πρωταθλήματος και του 11ου Πανελλήνιου Σχολικού Ομαδικού Πρωταθλήματος στο Σκάκι.

Το σχολείο μας ήταν το μοναδικό από όλα τα Γυμνάσια της πόλης που συμμετείχε στο Ομαδικό και στο Ατομικό Πρωτάθλημα με τους μαθητές:

Βαλλιάνο Γεράσιμο της Α' τάξης
Γιαννακόπουλο Γιάννη της Α' τάξης
Βογιατζή Αλέξανδρο της Β' τάξης
Δαρδαβούνη Μαρία της Γ' τάξης

Οι αθλητές μας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και άξια κατέλαβαν την 4η θέση στο Ομαδικό.
Στο Ατομικό Πρωτάθλημα συμμετείχε ο μαθητής μας Βογιατζής Αλέξανδρος, ο οποίος έκανε πραγματικά μία καλή προσπάθεια.