Gadgets powered by Google

Καλωσορίζοντας  τα "πρωτάκια" ...(25/09/12)
© 2006-2012    3o Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης  "Δόμνα Βισβίζη"
Δημιουργία - Ενημέρωση  Ιστοτόπου : Κίτσος Δημ. (Φιλόλογος) - Παπαδόπουλος Στ. (Χημικός) - Πετρούδα Γ.(Μαθηματικός) - Webteam

αναζήτηση στο site μας
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ :  25/09/12
*
Την Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου κατά  τις δύο τελευταίες ώρες έγινε το καλωσόρισμα των μαθητών της πρώτης τάξης στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας.
Εκεί, τα παιδιά της πρώτης τάξης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν καλύτερα το σχολείο στο οποίο θα φοιτήσουν για τα επόμενα 3 χρόνια.
Η εκδήλωση ξεκίνησε με ομιλία της διευθύντριας , η οποία ,αφού καλωσόρισε τα παιδιά, τους ανέλυσε θέματα σχετικά με τη λειτουργία του σχολείου μας.
Στην συνέχεια ακολούθησε προβολή power point με τις δραστηριότητες και τα δρώμενα του σχολείου μας κατά την προηγούμενη σχολική χρονιά ,που ετοίμασε η Κα Κυριακοπούλου , καθηγήτρια πληροφορικής.
Τέλος τα παιδιά της Γ τάξης παρουσίασαν στα "πρωτάκια" τις εμπειρίες τους από το σχολείο καθώς και την καθημερινή σχολική ζωή κάνοντάς τα να νιώσουν πιο οικεία στο περιβάλλον του Γυμνασίου.

Βαφειάδης Γιάννης , Γ1