Η νέα σχολική χρονιά αρχίζει

Κοινή τελετή αγιασμού για το 1ο και το 3ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης, με τήρηση όλων των μέτρων προστασίας. Ο π. Δημήτριος Κεσκίνης και ο π. Κωνσταντίνος Μίχογλου ευλόγησαν τους μαθητές την πρώτη μέρα του νέου σχολικού έτους 2021-2022. Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, Αθλητισμού, Εθελοντισμού, Παιδείας και Νέας Γενιάς, κ. Θεόδωρος Βουρδόλης, ο Αντιδήμαρχος Κυκλικής Οικονομίας, Περιβάλλοντος και Φιλοζωίας, κ. Ηλίας Δαστερίδης, και η τέως Διευθύντρια του 3ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης, κ. Ευφροσύνη Παταπάτη. Παρόντες ήταν επίσης ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, Δημήτριος Κουρτίδης, ο γραμματέας, Δημήτριος Γιαννέλος και εκπρόσωποι μαθητών των δύο σχολείων.

Ευχόμαστε σε όλους μια δημιουργική χρονιά με υγεία!