Αφιέρωμα (βίντεο) για τους Τρεις Ιεράρχες από τους μαθητές της Γ’ Γυμνασίου

Με αφορμή τη σχολική εορτή των Τριών Ιεραρχών οι μαθητές της Γ Γυμνασίου με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Γιαννάκου Κωνσταντία, ετοίμασαν ένα αφιέρωμα για τους Τρεις Ιεράρχες, στο οποίο παρουσιάζεται η ζωή, το έργο και τα μηνύματα των τριών μεγίστων φωστήρων της Τρισηλίου Θεότητος στους μαθητές και εκπαιδευτικούς μέσα από το ημερολόγιο μιας μαθήτριας.
Το βίντεο αναφέρεται σε μια μαθήτρια, η οποία βρίσκει απαντήσεις στις νεανικές ανησυχίες της και στα προβλήματά της, καθώς συζητά με τον Μέγα Βασίλειο, τον Άγιο Γρηγόριο τον Θεολόγο και τον Άγιο Ιωάννη τον Χρυσόστομο. Μάλιστα οι Τρεις Ιεράρχες αναλαμβάνουν δράση και συζητούν ως δάσκαλοι με τους καθηγητές της μαθήτριας για το εκπαιδευτικό και διδακτικό έργο των εκπαιδευτικών. Στόχος τους είναι να βοηθήσουν τόσο τη μαθήτρια να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του σχολείου όσο και τους εκπαιδευτικούς να κάνουν πιο αποδοτική τη διδασκαλία τους.
Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της Γ Γυμνασίου του σχολείου μας!
Τους ευχόμαστε να έχουν τους Τρεις Ιεράρχες οδοδείκτες στη ζωή τους και να έχουν “Καλή πρόοδο”!
Κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο για να δείτε το βίντεο

Κοινοποιήστε το: