Πρώτο κουδούνι

Το πρώτο κουδούνι για τους μαθητές μας χτύπησε τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου.

Ο καθιερωμένος αγιασμός τελέστηκε από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Αλεξανδρουπόλεως κ.κ Άνθιμο στο 3ο Γυμνάσιο, με αντιπροσωπεία μαθητών και καθηγητών του 3ου, 1ου και 6ου Γυμνασίου, τηρουμένων των μέτρων προστασίας λόγω της πανδημίας.

Παρόντες ήταν εκπρόσωποι από την Περιφερειακή Ενότητα, τον Δήμο μας, καθώς και η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι απηύθυναν χαιρετισμό και ευχές για μια καλή σχολική χρονιά, εστιάζοντας στη σημασία της τήρησης των μέτρων και των κανόνων προστασίας.

Τέλος, τις δικές της ευχές για μια καλή σχολική χρονιά απηύθυνε προς τους μαθητές η διευθύντρια του σχολείου μας κ.Παταπάτη, καλωσορίζοντας ιδιαίτερα τους νέους μαθητές της Α΄ τάξης, καθώς και τους μαθητές του 6ου Γυμνασίου, το οποίο στεγάζεται προσωρινά φέτος και στο σχολείο μας.

Την ίδια μέρα έγινε μια πρώτη ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών μας για τα μέτρα προστασίας κατά του covid-19 και ακολούθησε η διανομή των βιβλίων.

Καλή Σχολική Χρονιά!